"שאף אחד לא ישמע" - דפנה ארגמן כותבת

  • Facebook Classic
קישור לדף הפייסבוק
פרסומים קודמים
פרסומים קודמים

אדום

ראיתי אותו מציץ מתוך הערבוביה שעל שלחן העבודה שלי. עגול, אדום, מונח במהופך. אספתי אותו לכף ידי וחייכתי, חיוך גדול עלה על פני. מצאתי את אף הליצן שלי בין שלל ניירות. אדום!

לפני מספר שנים, תוך כדי דפדוף באחד העיתונים, צצה ועלתה מודעה המזמינה ללימודי ליצנות רפואית. אני אוהבת ליצנים, אוהבת לשמח ואוהבת לעשות שטויות, ואם אפשר לשלב בתוך כך ריפוי, מה טוב.

התחלתי ללמוד אצל אחד מטובי המורים וחוויתי את אחת מחוויות הלימוד הטובות ביותר שלי. הליצן לימד אותי שהכל אפשרי, אם לא כך אז אפשר אחרת. אני שמחה שבתוכי הוא תמיד נמצא. הליצנית שהיא אני נמצאת תמיד איתי, דפי - דף שמה, כלומר שמי.

כשסיימתי את הלימודים, אפילו בהצלחה חה חה, קיבלתי הצעה מאוד מפתה, יחד עם שתי חברות ליצניות הופנינו לעבודה בבית חולים לבריאות הנפש. קיבלנו הזדמנות להביא שמחה, ריפוי ואפשרות אחרת לאנשים נפלאים, שחלקם מאושפזים בבית החולים ימים רבים ואף שנים.

תוך כדי עבודה, מצוידת במזוודה עליזה ובאף אדום, פגשתי את עצמי באינסוף פנים, מראות וצורות. יכולתי להבין את כאבם של האנשים, יכולתי לשמוע את הקולות המסתובבים בתוכם, כל הגוף שלי חווה את הזעקה של הוא או היא שלא נשמעה. ללא מילים, רק מעצם היותי דפי - דף, ליצנית של פרחים, שמחה ואהבה, יכולתי להרגיש אותם.

בסיומו של יום בבית החולים, כשאני וחברותי, להבדיל מהמאושפזים, זכינו לצאת מבין השערים, הודיתי לאלוהים. הודיתי על כך שפעם נוספת הוא אוהב אותי במיוחד.

במשך שנים, כאשר הימים היו לי קשים, כאשר כל נשימה הכאיבה והפחד שיתק, רציתי פעמים רבות להיעלם או לפחות לזכות במנוחה קצרה. עלתה בי מחשבה ובתוכה הרצון להיכנס ולשכב בחדר שכולו לבן, לנוח. ביקשתי בתוכי להתאשפז בבית חולים לאנשים שליבם כואב, כדי שאוכל לצלול, כדי שאוכל להרפות.

אלוהים שלי שמע את בקשתי והביא אותי לבית חולים שכזה, לבית חולים לאנשים שליבם כואב, לבית חולים לבריאות הנפש. מתוך אהבתו הרבה אלי, הוא האזין לבקשתי ולאחר מספר שנים מילא את רצוני, אך לא בדיוק קיבלתי כרטיס כניסה לאותו בית חולים, שאותו רציתי להגיע לפני הרבה שנים, אף אדום, המון שמחה ואינסוף אהבה.